+123 456 4444

Чому варто поїхати в Анкару?

Чому варто поїхати в Анкару?

Анкара – друге після Стамбулу за величиною місто Туреччини, яке призначене її столицею ще на початку XX сторіччя. Попри столичний статус, Анкара не так популярна серед туристів, як Стамбул і міста морського узбережжя, але вона цікава саме як нетуристичне і автентичне місце Сходу. Тому тим, хто мріє про тури до Туреччини, варто завітати в це місто з самобутньою історією та культурою.

У Анкарі знайшли своє місце безліч стародавніх пам’яток римської епохи:

  • неперевершені древні лазні;
  • колона Юліана;
  • храм, побудований ще у візантійські часи;
  • цитадель Хисар та кладовище.

У часи Османського правління у столиці Туреччини було споруджено безліч древніх будов, які й сьогодні дивують допитливих туристів.

Що стосується сучасності, то Анкара практично нічим не поступається європейським столицям – тут є відмінні ресторани, дискотеки, нічні клуби та дуже непоганий шопінг.

Як дістатися столиці

Анкара має у своєму розпорядженні міжнародний аеровокзал, який знаходиться майже за 30 км від основного міста. Звідси до центральної частини столиці можна дістатися автобусами приватних фірм-перевізників. Також тут курсує міський 442-й маршрут.

Крім авіасполучення Анкара з’єднується з іншим світом автобусними лініями та залізницею. Найшвидшими вважаються міжміські автобусні маршрути. Зі Стамбулу сюди можна доїхати потягом за 5,5 годин, а автобусом тільки за 5 годин.   

Міський транспорт

Головною транспортною артерією столиці є метро. У нього 2 лінії. Крім того, міське сполучення здійснюється приміськими потягами.

У іноземців, що завітали до Анкари можуть виникнути труднощі при поїздках міськими автобусами. Карти маршрутів доступні тільки національною мовою. На зупинках не оголошують їх назву по гучномовцю. Немає й електронних засобів оповіщення. 

Тому, при здійсненні подорожі містом, краще обирати метро. Тут можна легко взнати свою станцію, оскільки є голосові повідомлення та сповіщення на електронних табло. Невеликі переміщення краще робити на таксі, що у результаті виходить дуже економно та швидко.

Також у години-пік (особливо по п’ятницях та понеділках) людей у метро може бути забагато. Проїзд на автобусі або у метрополітені фіксується за допомогою єдиної пластикової картки, за допомогою якої можна зробити одразу декілька рейсів. Квитки не можна придбати безпосередньо в автобусі. Це необхідно робити на станціях метрополітену або у спеціальних місцях торгівлі.     

У столиці є також приватні автоперевізники. Квиток на такий маршрут можна оплатити готівкою безпосередньо водієві. Вартість проїзду у приватному автобусі, як правило, складає 5 TRY.  

Що варто подивитись у столиці Туреччини

Кожен мандрівник може переконатися у тому, що Анкара ні чим не гірше Стамбулу. Тут також є музеї з багатьма експозиціями, що представляють історичний інтерес.

Дуже цікаво туристам буде завітати до мечеті Хаджі Байрам та помилуватися дерев’яним різьбленим інтер’єром, що зберігся з сельджуцької епохи, та мавзолеєм з південно-східного боку (найкращий з мавзолеїв XV ст. в усьому місті).

Також є шанс побачити лелек, що пристосували для гніздування плоску поверхню плити колони Юліана, встановлену на честь відвідування в 362 році Анкари цим римським імператором.

Всі охочі отримають багато задоволення, якщо підіймуться на пагорб, на якому височіє фортеця Анкари – символ столиці. Тут можна насолодитися видом на місто, що відкривається з веж Човг Кулеси і Аккале.

Увечері усіх відпочивальників чекає ресторан Divan Brasserie, що при Політехнічному музеї Ченгельхане.

Обов’язково слід замовити екскурсію до Музею анатолійських цивілізацій з гідом, оскільки огляд експозицій без екскурсовода буде не дуже цікавим.

У відповідну погоду можна орендувати човен або катамаран й відправитися у прогулянку по мальовничому озеру у найдревнішому парку столиці Генчлик. Тут відпочивальники знайдуть чим зайнятись, адже поруч розташовано багато кафе, ресторанів, театрів просто неба.

Любителі екстриму можуть стрибнути з парашутом з вежі на території Музею турецької повітроплавної асоціації. Цей атракціон є зовсім безкоштовним.

У музеї-резиденції першого турецького президента Ататюрка можна дізнатися більше про його побут та особисте життя. На вході до музею просять показати паспорт. Відвідувачам Анкари буде також цікаво прогулятися територією комплексу «Аниткабір», що включає парк, архітектурні споруди та мавзолей Ататюрка з гробницею «батька турків». 

Пам’ятки та розваги столиці

У столиці багато цікавих місць, які слід відвідати туристам. Серед них треба назвати:

  • Фортецю Анкари;
  • бульвар Ататюрка, вздовж якого розміщуються кращі столичні ресторани;
  • мавзолей Ататюрка;
  • мечеть Аладдина.

Фортеця Анкари є оплотом багатьох народів стародавньої Туреччини. Усередині розташований найстаріший район міста з багатьма будівлями, що мають дуже велике історичне значення.   

Мавзолей Ататюрка захоплює своїм почесним караулом, зміна якого є завжди яскравим для туристів дійством. Та найстарішою мусульманською світлиною міста є Мечеть Аладдина.

Неподалік від стародавніх стін, що захищали древнє поселення, розташовані розвалини храму Серпня й Риму. Він був заснований ще у 20-х роках до н.е. після того, як Римською державою була захоплена Центральна Анатолія та утворилася римська провінція, що несла назву Галатія. Пізніше храм був добудований римлянами, а у V столітті н. е. був реорганізований у церкву Візантії.   

Також у столиці багато залишків старих лазень, що дуже схожі з римськими. Вони були споруджені, коли влада належала імператору Каракаллі. До теперішнього часу вистояли тільки перші поверхи та підвал будівлі.

Однією з головних цікавинок Анкари є вежа Атакуле, що має понад 100 метрів у висоту. У безхмарну погоду її можна спостерігати з різних частин міста. Зверху побудована затишна тераса поряд із рестораном. Під нею багато торгових центрів, ресторанів та кафе.

Попри відсутність моря, Анкара справедливо вважається одним з найбільш важливих місць в туристичній галузі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *