+123 456 4444

Газіантеп – незвичайна подорож до центру Туреччини

Газіантеп – незвичайна подорож до центру Туреччини

Якщо вже розібратися, місто Газіантеп мало відоме серед туристів, а тим більше для тих, хто завсідник пляжів. Тури до Туреччини за останні п’ять років надають мандрівникам можливість побачити абсолютно інший бік країни.

Стародавня історія поселення починається ще з V століття, коли воно називалося Антеп. Завдяки унікальному розташуванню, місто було розвиненим і багатим, адже поблизу пролягав Шовковий шлях і маршрути хрестових походів. За всю історію свого існування, як і багато інших древніх міст, Антеп пізнав горе та біди, багато раз руйнувався та відновлювався знову. Значний розквіт його припадає на період правління Османської імперії на 1183 рік, коли до влади прийшов султан Салах Де-Дін.

По його розпорядженню тут були побудовані мечеті, лазні, медресе, заїжджі двори та ще багато чого. Значно пізніше по закінченню Другої Світової війни, місто було окуповане Францією. В ході боротьби із загарбниками, частина міста піддалася руйнуванням, але перемога була за Туреччиною тому територія знову належала їй з 1922 року. Після цих подій в 1928 році місто отримало нову назву – Газіантеп, на честь великої перемоги турецького народу.

Сучасне місто

Існування древнього поселення не припинялося ні на десяток років. Газіантеп процвітає й сьогодні та входить в 7 найкрупніших міст сучасної Туреччини. Ще з минулих століть торгівля місцевими товарами не припиняється й сьогодні.  Провінція має велике значення для країни, адже тут виробляються та експортуються в більш ніж 40 країн світу наступні товари:

 1. Текстиль. Шовкоткацькі та текстильні фабрики виробляють високої якості продукцію, якою забезпечують країну та частину світу. Серед них рідкісний вид тканини з козиної шерсті. Наприклад, з 2006 року лише загальний об’єм реалізованих турецьких килимів був оцінений в більше 700 мільйонів доларів.
 2. Фісташки. Регіон славиться антепськими фісташками, які відрізняються від інших і мають ряд унікальних властивостей, тому мають великий попит в світі.
 3. Мило з оливкового масла. Разом з маслом з оливок, а також деякими видами косметичної продукції для жінок.
 4. Шкіряні вироби – одяг, взуття, господарські вироби, деякі прикраси.
 5. Солодощі. Більш ніде в крані не вийде знайти настільки незвичні та смачні десерти. Багато з них герметично спаковані і підходять для транспортування.

Також слід зазначити, що в Газіантепі давно сформувалася місцева кухня, яка хоч і не позбавлена класичних турецьких ознак, але має ряд відмінностей. Головна страва тут, яку повинен спробувати кожен європейський турист – це «лахмаджун». Різновид піци, яка готується тут особливим чином і з додаванням антепського перцю та оливок. Має неймовірний смак, та ніде більше в кран не готується.

З фісташок тут по місцевих рецептах готується безліч блюд – пюре з фісташок, пахлаву, зацукровані солодощі, меленими як приправи. Тут також можна придбати їх на вагу, сушеними, свіжими або солоними чи з приправами. 

Також мандрівникам буде цікаво спробувати суджук – нанизані волоські горіхи на щільну нитку та политі в’язким виноградним сиропом. Десерт дуже смачний, поживний та добре транспортується, тому підійде як пригощання для рідних і близьких.

Древні пам’ятки

Завдяки своїй насиченій історії, тури до Туреччини до Газіантепу набирають популярність з кожним роком. Сюди приїжджають любителі всього незвичайного та завзяті туристи, що об’їхали півсвіту.  Найцікавіші місця древньої історії тут:

 • фортеці – Тілбашар, Газіантеп, Румкале, Раванда;
 • скульптурна майстерня хеттського періоду Есемек;
 • руїни древніх міст – Долікхе, Белкис, Каргаміш, Кузейне;
 • мечеті.

У Газіантепі слід сходити на криті ринки Кеміклі, Хусейн Орючи та Сахинбей. Окрім зручного розташування відносно міста та хороших готелів, тут туристи зможуть цікаво провести час, зайнятися шоппінгом і краще взнати культуру місцевих мешканців.

Особливе значення в місті мають такі важливі древні пам’ятки, як підземні водосховища. Такі можна побачити в багатьох місцях країни, але саме в Газіантепі 6 з них збереглися практично в ідеальному стані, а 4 функціонують за призначенням навіть у наш час. Не зайвим буде побачити – турецькі суспільні лазні, нагір’я Хизір, церкви  Кендірлі та Святого Бендоса, караван-сарай, фортецю Арабан, Музей археології.

Головна пам’ятка – зоопарк

Сюди буде цікаво сходити як дорослим, так і дітям. Зоопарк в Газіантепі є другим за величиною в Європі та шостим в світі! Сюди з’їжджаються мандрівники зі всього світу, адже тут не лише зоопарк, але ще й сафарі-парк.  Щоб оцінити масштаби об’єкту слід знати деякі цифри:

 1. Територія зоопарку перевищує 170 га.
 2. Представлено більше 289 видів тварин зі всього світу.
 3. Тут більше 4890 особин різних тварин і птиць, а також плазунів і риб.

У рік зоопарк відвідують більше півтора мільйони туристів та місцевих, що є рекордною цифрою, яка невблаганно зростає з часом. Вартість входу досить низька – навіть символічна. Тому побачити все своїми очима пощастить навіть економному туристові з маленьким бюджетом.

Активні туристи зможуть на території сафарі-парку покотитися на конях, погодувати молодняка тварин, з багатьма ручними тваринами можна сфотографуватися. На відміну від інших схожих об’єктів, на території зоопарку в Газіантепе є хороші ресторани, закусочні та кафе, а також парки й тераси для відпочинку. Вартість обіду тут доступна, тому вони мають попит у туристів.

Де краще зупинитися?

Мандрівники відчуватимуть себе в повному комфорті як вдома в багатьох готелях цього міста. На відміну від таких міст на узбережжі, як Кемер, Аланія або Сиде, тут мало готелів пропонують знаменитий турецький All inclusive.

Безпрограшним варіантом беззаперечно ж будуть шикарні п’ятизіркові готелі, такі як – Dedeman Gaziantep, Grand Hotel Gaziantep, Tugcan Hotel. Тут постояльці отримають повний спектр послуг, високого рівня сервіс, цілодобове обслуговування ту ще масу приємних безкоштовних опцій.

Доступнішим варіантом мешкання будуть готелі з 3 і 4 зірками:

 • Ibiz Gaziantep 3;
 • Novotel Gaziantep 4;
 • Yunus Hotel 3;
 • Gap Hotel 4;
 • Pamuk City Hotel 3;
 • Ugurlu Hotel 3.

Багато які з перерахованих готелів надають туристам чисті та просторі номери, сніданки, безкоштовний Інтернет, парковку, басейни. У деяких є пункти обміну валют, бюро організації екскурсійних програм із зручним трансфером від готелю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *